Přeskočit na obsah
Home » Informace pro Vás » Jak nakupovat a měřit opasky

Jak nakupovat a měřit opasky

Aby opasek plnil nejen estetickou ale i praktickou funkci, je důležité, aby vyhovoval postavě i oblečení. Aby byl výsledek optimální, uvádíme základní návod jak nakupovat a měřit opasky, pro optimální výběr velikosti (délky) opasku.

Kromě délky opasku je vhodné také zvážit šířku opasku a přezky. Širší FOP opasky jsou široké 4 cm (přezka cca 5 cm), užší opasky jsou široké 3 cm (přezka cca 3,5 cm).

Délka opasku

Jednoduše řečeno, délku opasku určuje délka (obvod) od opaskové přezky po prostřední opaskovou dírku. Při volbě opasku zohledňujeme střih kalhot, pro které je opasek určen – pokud nosíme spíše nižší kalhoty, obvod si změříme po obvodu beder, pro kalhoty s vysokým pasem, změříme naopak obvod pasu standardně – kousek nad pupíkem, v místě, kde je postava nejužší.

V případě, že plánujeme opasek nosit ke konkrétním kalhotám, bude nejpřesnější obléci si je, poutkama převléci krejčovský metr a obvod pasu změřit v místě, kde by kalhoty měli nejlépe sedět.

  1. Délku opasku vybíráme z rolovacího menu „Velikost“ v detailu produktu:
  2. Pro upřesnění délky opasku lze také Zadat poznámku k objednávce přímo v objednávce v nákupním košíku při vyplňování Dopravy a způsobu platby – (Informace o vás), Poznámky k objednávce (volitelný):
Jak měřit délku opasku
Délka opasku 85 cm (M) – Jak nakupovat a měřit opasky
Délka opasku - poznámka k objednávce
Délka opasku 87 cm – poznámka k objednávce

Šířka opasku

Šířka opasku odpovídá šířce zvolené přezky. Dle šířky, nabízí FOP belts dva typy opasků:

  • Opasky široké 3 cm (přezka cca 3,5 cm), jsou vhodnější pro elegantnější střihy kalhot, pro dámy a pro kalhoty s vysokým pasem.
  • Opasky široké 4 cm (přezka cca 5 cm), jsou masivnější a výraznější, vhodné pro kalhoty s delšími poutky.

Šířku opasku vidíme vždy v popisu detailu opasku a můžeme ji také filtrovat v pravém menu:

Šíře opasku v pravém menu
Šíře opasku – filtr v pravém menu

Počet kusů v objednávce

Vzhledem k ruční výrobě opaskových spon lze v každé objednávce objednat pouze jeden kus z každého opasku. Pokud byste měli zájem o objednání více podobných kusů, neváhejte nás kontaktovat a na postupu a dodací lhůtě se určitě domluvíme.